Teksty, zdjęcia, wykroje...


Jako, że teksty, które tutaj czytacie, oraz zdjęcia im towarzyszące, wszystkie są mojego autorstwa lub mam zgodę osób je wykonujących (w przypadku zdjęć) na publikację na blogu, proszę o nie kopiowanie tekstów, ich fragmentów ani żadnych zdjęć bez mojej zgody oraz adnotacji o źródle i linku. Wiele wykrojów rzeczy, które można oglądać na moim blogu zostało stworzone przeze mnie - jeśli jest inaczej lub jeżeli korzystam z dorobku innych wyraźnie to zaznaczam.
Zarówno w tej sprawie, jak i w innych, można się ze mną skontaktować mailowo.

niedziela, 27 marca 2011

Pierwszy post i zapowiedź cukierasów

Z racji tego, że jakiś czas temu do moich pasji dołączyło robienie biżuterii, postanowiłam założyć nowego bloga. Nie chcę, żeby posty na szyciowym były wymieszane. Blog szyciowy nadal pozostaje moim głównym blogiem, a na tym będą pojawiały się tylko posty dotyczące biżuterii.
Po Jarmarku - czyli za tydzień, zamierzam z tej okazji ogłosić cukierasy. I to nie byle jakie, bo podwójne - na obu moich rękodzielniczych blogach będzie coś do wygrania - na szyciowym coś szytego, a na biżuteryjnym - coś z biżuterii :)

Na razie kopiuję (wraz z opisami) tylko to, co już było zamieszczone na szyciowym blogu:
Łańcuszek (jeszcze nie ma dopiętego zapięcia) zrobiony z 291 kółeczek o średnicy 4mm:

A tutaj wiać, dokładniej, jak może się układać splot łańcuszka:

Bransoletka (338 kółeczek - 5mm):

Tak wygląda splot na bransoletce:

Dwie pary kolczyków:

Pierwsza z użyciem 4mm kółeczek i tego samego splotu, który został użyty przy bransoletce. Kamień to piasek pustyni:

Druga z turkusami i 5mm kółeczkami (oj.. ciężko było zrobić ten splot z takich kółek - jest zbyt gęsty):

1 komentarz:

Dwa Słońca pisze...

Wcale nie za gęsty, ja bardzo lubię takie sploty gdzie wszystko jest na styk, nie podobają mi się zbytnio duże ogniwka w splotach do mniejszych ogniw, ponieważ nie widac uroku splotu, a tu - cud miód orzeszki.